Konsultacja psychodietetyczna

Psychodietetyka powstała z połączenia dwóch dyscyplin: psychologii i dietetyki. Jest to odpowiedź nauki na problemy pacjentów, którzy borykają się z wprowadzeniem i utrzymaniem zdrowych nawyków żywieniowych. Badania pokazują, iż zmiana w obrębie żywienia jest jedną z tych najtrudniejszych, gdyż wymaga samodyscypliny i wytrwałości. Dodatkowo sam cel, czyli na przykład szczupła sylwetka,  jest odroczona w czasie.

Zmień swój styl życia, zanim on zmieni Ciebie.

Obszar żywienia i aktywności fizycznej jest tym, gdzie mogę udzielić Ci profesjonalnego i indywidualnego wsparcia.

Zanim jednak podejmiesz się zmiany nawyków, poznaj cztery obszary, w których możesz liczyć na moją pomoc:

Po pierwsze, dowiesz się jak świadomie przeprowadzić proces zmiany nawyków żywieniowych. Wymaga to czasu, wysiłku i zaangażowania, ale efekty, które osiągniesz zostaną z Tobą do końca życia. Na każdym etapie zmiany udzielę Ci rady i wsparcia tak, abyś na stałe cieszył/a się zdrowiem i wymarzoną sylwetką

Po drugie, nauczysz się rozróżniać głód fizyczny i emocjonalny. To pozwoli Ci świadomie kontrolować zachcianki i im nie ulegać. Lepsze poznanie własnego organizmu sprawi, że będziesz podejmować racjonalne decyzje żywieniowe, które uchronią Cię przed wyrzutami sumienia. Zmień nawyki, zanim one zmienią Ciebie.

– Najnowsze badania nad budowaniem zdrowej relacji z jedzeniem wykorzystują techniki mindfulness. Tzw mindful eating pomoże ci zidentyfikować prawdziwy głód i tym samym kontrolować ilość zjadanego jedzenia.

Po trzecie, wzmocnisz swoją silną wolę oraz motywację do zmiany. Zmiana nawyków zdrowotnych jest jednym z najtrudniejszych procesów zmiany, miedzy innymi dlatego, iż sam wynik (utrata wagi) jest odroczony w czasie. Nie mając zbudowanych odpowiednich nawyków, często nie wytrzymujemy próby czasu. Możesz to zmienić poprzez świadome wzmacnianie swojej codziennej motywacji.

Po czwarte, zwiększysz świadomość na temat swojego ciała i jego potrzeb. Każdy z nas jest inny, ma inne zasoby i możliwości i potrzebuje innego przepisu na sukces. Tak samo jak jeden jadłospis nie może służyć kilku różnym osobom, tak nie ma jednego, uniwersalnego przepisu na sukces.

Sam dobry jadłospis nie wystarczy, jeśli nie zostanie wprowadzony w życie.

Mogę Ci pomóc, jeśli:

Chciałbyś zmienić swoje nawyki żywieniowe, lecz nie wiesz jak to zrobić

Borykasz się ze specyficznym problemem, który wpływa na Twoje życie i obniża jego jakość

Chciałbyś zaprojektować na nowo swój styl życia, w którym jest miejsce na zdrowe nawyki żywieniowe

Zajadasz stres i emocje i chcesz oduczyć się tego nawyku

Nie masz wsparcia w najbliższych osobach, przez co nie radzisz sobie z wyznaniami

Masz pytanie na temat współpracy? Napisz do mnie!

*

*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym w celu odpowiedzi na prośbę o kontakt, w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności przez: Coaching and Co. Aneta Dąbrowska Ul. Zdrojowa 37, 05 - 600 Grójec. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę. Polityka prywatności